Podaruj 1% podatku

Logo OPP

Czarny labrador czeka na komendę treseraMam na imię Miłek. Jestem dorastającym sympatycznym labradorem. Właśnie zdobywam umiejętności psa przewodnika.

Kiedyś będę spełniał ważne zadanie – prowadził osobę niewidomą. Nie mogę się doczekać, żeby ją poznać. Będziemy razem chodzić do pracy, po zakupy i w wiele innych miejsc. Dam jej niezależność i komfort podróżowania, ona zaś zapewni mi przyjaźń, opiekę  i wsparcie.

Wiem, że dzięki Fundacji „Pies Przewodnik” już wielu moich kolegów spełnia się w tym zawodzie.

Przekaż swój 1% podatku Fundacji „Pies Przewodnik”, by jeszcze więcej psów mogło pomagać niewidomym.

Czarny labrador podczas treningu prowadzenia po schodach

Pies przewodnik to dla osoby niewidomej 100% więcej niezależności, samodzielności i mobilności.

Z psem przemieszcza się ona znacznie szybciej, pewniej i bezpieczniej niż z białą laską. Nie musi bowiem mozolnie badać przestrzeni, lecz korzysta ze zdrowych oczu psa, z jego umiejętności omijania przeszkód i doprowadzania do różnych punktów przestrzeni, schodów, przejść dla pieszych, itd. Mało tego, pies ominie nawet te przeszkody, których biała laska nie wychwyci, ponieważ znajdują się ponad ziemią.

Nie ominie tylko tej związanej z brakiem środków finansowych na jego wyszkolenie. Jednak możesz mu w tym pomóc przekazując 1% podatku na rzecz Fundacji „Pies przewodnik”, Organizacji Pożytku Publicznego!

Pies przewodnik – kierunek niezależność

KRS: 0000378829

 

pitax-banner-292x155

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.