Przekaż 1,5% podatku

Dama z labradorem. Na grafitowym tle postać kobiety ubranej w elegancką szatę. Trzyma pod ręką białą laskę i podtrzymuję głowę kremowego labradora.
Na potrzeby kampanii 1% Fundacji „Pies Przewodnik” wykorzystano obraz Leonarda da Vinci Dama z gronostajem, ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie / Muzeum Książąt Czartoryskich, fot. Archiwum Fotograficzne Muzeum Narodowego w Krakowie

W Polsce żyje prawie 2 miliony osób niewidomych i słabowidzących. Przypada na nich tylko 150 psów przewodników! Razem możemy to zmienić!

Jak ważna jest dla Ciebie kwestia samodzielnego poruszania się? Czy wyobrażasz sobie jak bezwzrokowo można uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym? To istotne, aby zrozumieć misję naszej Fundacji.

Podaruj 1,5% podatku na szkolenie psów przewodników. Dzięki nim osoby niewidome stają się bardziej aktywne społecznie i zawodowo. Przygotowujemy psy do roli przewodników i bezpłatnie je przekazujemy. Szkolimy je od bardzo wczesnego wieku. Osobom niewidomym zapewniamy nie tylko przeszkolenie z zakresu poruszania się z psem, lecz także różnego rodzaju pomoc już w trakcie ich wspólnej pracy.

Dbamy, by prawo było przyjazne dla osób z psami przewodnikami. Organizujemy szkolenia dla pracowników wielu instytucji z zakresu obsługi klientów z niepełnosprawnością wzroku. Edukujemy przedszkolaki i uczniów szkół wszystkich stopni na temat prawdziwych możliwości osób niewidomych i pracy psa przewodnika.

Wesprzyj nas w tej misji, aby dama nie szła sama!

 

Jak przekazać 1,5% podatku?

Aby przekazać nam 1,5% wystarczy podczas rocznego rozliczenia PIT podać nr KRS organizacji pożytku publicznego (nasz KRS: 0000378829) oraz obliczyć i wpisać kwotę 1% podatku. Najłatwiej skorzystać z bezpłatnego programu do rozliczenia e-pity.  Jak to zrobić?

Wystarczy kliknąć tutaj i podążać za wskazówkami. Program do rozliczenia PIT ułatwia zadanie, bo dokonuje niezbędnych obliczeń automatycznie oraz wskazuje rubryki, które trzeba wypełnić.

 

Dlaczego warto przekazać 1,5% podatku Fundacji „„Pies Przewodnik”?

1. Od 10 lat pomagamy osobom niewidomym i słabowidzącym i bezpłatnie przekazujemy wyszkolone psy przewodniki

2. Jesteśmy jedną z nielicznych organizacji w Polsce, która prowadzi szkolenia psów przewodników, a nasi trenerzy posiadają unikatowe kompetencje w skali Polski

3. Pomagamy w dobry sposób, dbając o to, aby pies przewodnik trafiał do odpowiedniej osoby. Robimy to w sposób zgodny z międzynarodowymi standardami i z uwzględnieniem cech psychologicznych psa i jego przyszłego opiekuna

4. Przekazanie psa to nie koniec naszej pomocy. Prowadzimy projekty, dzięki którym możemy wspierać opiekunów psów przewodników: opłacamy karmy weterynaryjne, koszty opieki zdrowotnej czy niezbędne akcesoria

5. Wiemy, jak pies przewodnik zmienia życie! Nasi pracownicy na co dzień pokazują, jak dużą samodzielność i niezależność zapewnia.

 

Twój 1,5% procent ma ogromne znaczenie! Podaruj go Fundacji “Pies Przewodnik”!

 

Patroni medialni”

Logotyp Polskiego Radia dla Ciebie

Logo Waw4Free

Logo Informatora Stolicy

Na potrzeby kampanii 1% Fundacji „Pies Przewodnik” wykorzystano obraz Leonarda da Vinci Dama z gronostajem, ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie / Muzeum Książąt Czartoryskich, fot. Archiwum Fotograficzne Muzeum Narodowego w Krakowie