Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Fundacja “Pies Przewodnik” zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.piesprzewodnik.org.pl
- Data publikacji strony internetowej: 2021-03-19
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-19
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Moduł Facebooka i Instagrama jest niewidoczny dla czytników ekranu z powodów technicznych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-18
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Zespół Fundacji “Pies Przewodnik”
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Agnieszka Kwolek, adres poczty elektronicznej: agnieszka.kwolek@piesprzewodnik.org.pl. Kontaktować się można także dzwoniąc na numer telefonu: 22 370 28 76. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Dostępność architektoniczna
Biuro Fundacji “Pies Przewodnik” znajduje się w głębi ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku 10. Wejście do Fundacji znajduje się na krótszym boku budynku. Do lokalu można dojechać środkami komunikacji miejskiej: autobusem i tramwajem. W tym samym lokalu znajduje się również Fundacja Vis Maior.
Do wejścia do lokalu prowadzi od głównej ulicy specjalna linia naprowadzająca dla osób niewidomych. Wejście do budynku ma podwójne drzwi i nie są one w pełni przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Wzdłuż ulicy Bitwy Warszawskiej, niedaleko budynku znajduje się jedno miejsce parkingowe z przeznaczeniem dla osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku można wejść z psem asystującym.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych.
Toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.