O nas

Brązowy pies w zielonej obróżce jest głaskany po głowie.

Zespół Fundacji „„Pies Przewodnik”

Zespół Fundacji „Pies Przewodnik” to nieliczna grupa osób, która pracuje z misją zmieniania świata na lepsze. Są wśród nas pracownicy biurowi, którzy zarządzają organizacją i dbają o jej funkcjonowanie; są instruktorzy szkolenia psów – bez nich żaden czworonóg nie nabyłby umiejętności potrzebnych do bezpiecznego i prawidłowego prowadzenia osób niewidomych.

To właśnie tysiącom godzin pracy instruktorów zawdzięczamy profesjonalizm naszych psich przewodników. 

 

Wolontariusze

Są wreszcie wolontariusze, którzy wspierają nas w wielu sytuacjach. Przede wszystkim wychowują psich kandydatów, pomagają przygotować ich do  szkolenia specjalistycznego, a następnie do odpowiedzialnej roli przewodników osób niewidomych.

Ponieważ część pracowników biura to osoby z niepełnosprawnością wzroku, jako organizacja doskonale znamy i rozumiemy  specyfikę tego środowiska. Jednak bywa, że na przykład różne prace biurowe i logistyczne trudno nam wykonać samodzielnie. Dlatego i w tych działaniach wspierają nas wolontariusze.

Wolontariuszka przytula swojego kremowego labradora.
Instruktorka psów przewodników stoi uśmiechnięta z psim adeptem

Energia!

Najważniejsze, że wszyscy mamy mnóstwo energii, zapału i wiary w sens naszej pracy, a dzięki temu osoby niewidome otrzymują szansę na lepsze i ciekawsze życie. Przekazujemy im psy przewodniki, które nie tylko ułatwiają poruszanie się, lecz także dają miłość, radość i ciepło.

Bardzo staramy się, żeby  jak najwięcej ludzi widzących dowiedziało się, jak nieocenioną pomoc daje niewidomym pies przewodnik.

Instruktorka psów przewodników stoi uśmiechnięta z psim adeptem