Wspieraj nas

Każdego dnia przynajmniej jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma poważną wadę wzroku i może grozić jej jego utrata. Szacuje się, że obecnie w Polsce na jednego wyszkolonego psa przewodnika przypada kilka tysięcy osób potrzebujących. Bez dodatkowego wsparcia możemy samodzielnie wyszkolić tylko kilka psów rocznie. To zdecydowanie za mało, abyśmy mogli spełniać swoją misję.

 

Od kiedy pojawiła się w moim życiu Mika, zdałam sobie sprawę, że cały czas czegoś mi brakowało. Kogoś mi brakowało. Gdy idę ulicami, przejściami, przez las, czuję się o wiele bezpieczniej, niż to miało miejsce przed przekazaniem. Mika stała się moim najbliższym członkiem rodziny. Dziękuję, że mogę ją mieć.

To najprostszy sposób na przekazania nam wsparcia. Wystarczy kilka kliknięć, aby podarować naszym psiakom zabawkę czy pokryć koszty wizyty weterynaryjnej.
Przeczytaj o naszej kampanii “Dama z labradorem” i zdecyduj, czy warto odliczyć 1% podatku na szkolenie psów przewodników.
Nasza Fundacja prowadzi ciągły nabór wolontariuszy, którzy chcą włączyć się w proces wychowania psów przewodników lub pomóc organizacji w bieżącej działalności. Zapraszamy!

Dlaczego warto nam pomóc?

Mika, to tylko jeden z wyszkolonych przez nas psów przewodników. Bezpieczeństwo, poczucie samodzielności, często też przyjaźń, a wreszcie niezwykła relacja człowieka z psem to wartości, których nie sposób wycenić. 

Naszym celem jest pomaganie osobom niewidomym i niedowidzącym w uzyskaniu samodzielności i niezależności, aby mogli poruszać się bezpiecznie i pewnie w swoich społecznościach. Naszym głównym źródłem utrzymania są darowizny, a ich regularność pozwala nam na dalsze rozwijanie działalności, a przede wszystkim zwiększenie liczby wyszkolonych psów przewodników.

NASZE OSIĄGNIĘCIA

8,9
Tony kupionej karmy
129 600
Godziny szkolenia psów przewodników
157
Osoby, którym pomogliśmy
Czarny labrador, pies przewodnik prowadzi kobietę po chodniku

Jak wspierać naszą fundację?

Najlepszym sposobem na wsparcie naszej organizacji jest włączenie się w jej działania. Można to zrobić poprzez regularne wsparcie w postaci darowizn, wirtualnej adopcji szczeniaczka czy pełnienia roli wolontariusza Fundacji. Zapraszamy też do śledzenia nas na Facebooku!

Jeżeli chcielibyście poznać, jak wygląda proces szkolenia psa albo chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat życia osób niewidomych z psem przewodnikiem, zapraszamy do kontaktu! Organizujemy szkolenia dla szkół, firm, jak i mniejszych grup. Chcecie razem z nami współtworzyć wydarzenie, skontaktujcie się z nami!

Czarny labrador, pies przewodnik prowadzi kobietę po chodniku
Czarny labrador, pies przewodnik stoi obok kucającej obok niego kobiety w czerwonej kurtce

Na co przeznaczamy pozyskane fundusze?

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i wszystkie pozyskane fundusze przeznaczamy na działania statutowe. Naszym celem jest wspieranie aktywnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnością wzroku w życiu społecznym i zawodowym. Chcemy także przeciwdziałać dyskryminacji, szczególnie tych osób, które poruszają się przy pomocy psa asystującego.

Fundusze przeznaczamy między innymi na:
  • rehabilitację wspierającą orientację przestrzenną osób niewidomych
  • pokrycie wszystkich kosztów szkolenia psów przewodników
  • prowadzenie szkoleń przygotowujących osoby niepełnosprawne do korzystania z pomocy psa asystującego
  • organizowanie akcji społecznych promujących korzystanie z pomocy psów asystujących